Abdij-cross

Uit KGV
Ga naar: navigatie, zoeken

Atletiekronde rondom Rolduc[1],

Algemeen

Deze activiteit wordt georganiseerd door Achilles Top. De eerste wedstrijd wordt gehouden in 1963. Volgens de opgave in het programmaboek van 2011 start de wedstrijd voor het eerst in 1965. De nummering in de media ondersteunt deze laatste versie. Deze jaarlijkse ronde maakt deel uit van het Limburgs Cross Criterium en is sinds 2017 een EAA permit meeting[2]. Zeker sinds 2006 heet dit criterium het ZLCC, Zuid-Limburgs Cross Criterium. Sinds een vooralsnog onbekend jaar is de Abdij-Cross ook de NK Cross.

Edities

David Nilsson Winnaar Mannen Lange Cross in 2017

Alle wedstrijduitslagen: http://www.racetimereurope.nl/

? Editie Datum Winnaar Winnares Info
54 2018 Chakib Lachgar (ES)[3] Sylvia Medugu (Kenia) 19/20/21 januari[4][5]
53 2017 David Nilsson (Zweden)[6] Imana Truyers (B)[7] Op 15 januari. Sinds dit jaar Europees erkend als EAA permit meeting
52 2016 Dame Tasama[8] Veerle Dejaeghere (B)[9] Op 17 januari[10]
51 2015 Khalid Choukoud (NL) Ayele Zewdnesh (Kenia)[11] Op 18 januari
50 2014 Titus Mbishei (Kenia) Virginia Nyambura (Kenia) Jubileumeditie op 19 januari
49 2013 Amos Mitei (Kenia) Maureen Koster[12] Op 20 januari. Nieuw: De Brooks Cascada Trail Runs.[13][14]
48 2012 Khalid Choukoud (NL) Masila Ndunge (Kenia) Op 22 januari
47 2011 Abderrahim Elrasri, Marokko Kim Bosmans, AV Toekomst (B) Op 23 januari.
  • 10:00 Movare scholierenloop 500 - 850 meter
  • 10:45 scholieren 1500 meter
  • 11:00 Korte cross 5000 meter
  • 12:00 pupillen 850 - 1250 meter
  • 12:40 jeugd 1250 - 3700 meter
  • 13:30 sprintcross 1500 meter
  • 13:45 lange cross 9500 meter
46 2010 Abderrahim Elrasri, Marokko Ellis Jacobs, STB
45 2009 Abdelhadi El Hachimi, Marokko Isabelle Sluysmans, RFC Luik
44 2008 27 januari Hassan Mahboub, Bahrein Isabelle Sluysmans, RFC Luik
  • Scholierenlopen vanaf 10.00 uur
  • Lange cross om 11.00 uur
  • Korte cross en businessloop (Stadsloop Kerkrade Businessloop en Abdijcross Businessloop) om 13.45 uur
  • Jeugdlopen Atletiekunie vanaf 12.00 uur

Het bezoekersaantal loopt in verband met een aantal andere (carnavals)activiteiten in de omgeving terug.

43 2007 28 januari Roger Smeets, Caesar Lara Klaassen, STB
42 2006 29 januari Roger Smeets, Caesar Marijke Krutzen, STAP
  • 10:00 leerlingen basisscholen
  • 10:45 leerlingen voorgezet onderwijs
  • 11:15 korte cross (4,9 km.) voor alle categorieën en businessloop
  • 12:00 lange cross (9,6 km.) voor alle categorieën
  • 13:15 KNAU jeugdprogramma

Deelname aan de wandeltochten 5, 10 of 15 km. start op elk gewenst moment tussen 8:30 en 12:00 uur

41 2005 30 januari Patrick Stitzinger, Pegasus Maud Golsteyn, Maastricht [15]
40 2004 Jan Havlicek, Tsjechië Barbara, Kuncoca, Tsjechië
39 2003 Nelson K Birgen, Kenia Jematia, Chemaringo, Kenia
38 2002 Berhane Gebremeskel, Atla Daphne Panhuysen, Cifla
37 2001 Berhane Gebremeskel, Atla Anjolie Wisse, Sprint
36 2000 Dogne Alemu, Ethiopië Isabelle Sluysmans, RFC Luik
35 1999 Joeri SChoffelen, AVT Vivian Ruyters, Zuidwal
34 1998 Julius Gidabuday, Tanzania Wilma Rusman, Unitas
33 1997 Theo van den Abelee, België Isabelle Sluysmans, RFC Luik
32 1996 Fransua Woldemariam, Achilles Top Ine Jaspers, AVT
31 1995 Woldeslessa, Milkessa, PSV Vivian Ruyters, PSV
30 1994 Heinz Bernd Burger, Dld Ludmilla Afonjuschkina, Wit-Rusland
29 1993 Evert Gielen, Achilles Top Vivian Ruyters, PSV
28 1992 Alex Persoons, WAC Genk Vivian Ruyters, Unitas
27 1991 Theo van den Abelee, België Hanne Demeij, Vital Antwerpen
26 1990 Marc Jaspers, Unitas Carlien Harms, Sparta
25 1989 Roger Jaspers, Unitas Annie van Stiphout, LG Deurne
24 1988 Max van Wersch, Achilles Top Jacky Winkelman, Achilles Top
23 1987 Rony Meijers, MAX Dilsen Jacky Winkelman, Achilles Top
22 1986 Tonny Dirks, De Keien Ines Maiwald, LG Kappelberg
21 1985 Michel Franssen, Unitas Birgit Knopf, Alemannia Aachen
20 1984 Karel Lismont, RFC Luik Ines Maiwald, LG Kappelberg
19 1983 Cor Lambregts, Unitas Sabine Schnuch, Bayer Uerdingen
18 1982 Wolf-Dieter Poschmann, Wattenscheid Gudrun Schulz, Bell. Rhede
17 1981 Tonny Luttikhold, ASV Eibergen Martina Krott, Alemannia Aachen
16 1980 Peter Rusman, Unitas Claire Spauwen, Achilles Top
15 1979 Tonny Luttikhold, ASV Eibergen Carla Beurskens, Festina
14 1978 Ray Crabb, Afcent Striders RC Maria Rittes, LAC Rex Zürich
13 1977 Karel Lismont, RFC Luik Paëvi Roppo, LG Jägermeister Bonn
12 1976 Cor Vriend, PSV Claire Spauwen, Achilles Top
11 1975 Roger Clarc, Afcent Striders RC Claire Spauwen, Achilles Top
10 1974 Cor Vriend, PSV Claire Spauwen, Achilles Top
09 1973 No op den Noord, Kimbria Lia de Poorter, Achilles Top
08 1972 Edmond van Hauwenis, Boom AC H. Verbeek, Duffel AC
07 1971 No op den Noord, Kimbria Greet Steenbakkers, Fortuna '67
06 1970 No op den Noord, Kimbria Gertrud Theissen, ASV Köln
05 1969 Hans van Engeland, Unitas Maria Gommers, Unitas
04 1968 René Kilburg, Lucemburg Maria Gommers, Unitas
03 1967 Gaston Heleven, Hasselt Maria Gommers, Unitas
02 1966 Jos Scheijen, Unitas niet gehouden
01 1965 Jos Scheijen, Unitas niet gehouden [16]

pChart



Afbeeldingen

2008

Meer afbeeldingen die bij dit onderwerp horen, zijn te vinden in de categorie: Abdijcross


2011

Meer afbeeldingen die bij dit onderwerp horen, zijn te vinden in de categorie: Abdijcross


Verder

Referenties

Indien de bron van (delen van) bovenstaande informatie bekend is, is dit hier beneden vermeld.

  1. start info, eigen waarneming, ruud habets 16 sep 2009 14:33 (UTC)
  2. 1Kerkrade dd 20161228
  3. Dagblad De Limburger dd 20180122 pg Sport 12
  4. Via Kerkrade dd 20171213 pg 21
  5. ViaKerkrade dd 20180110 pg 11
  6. http://www.racetimereurope.nl/racetimer-uitslagen/abdijcross-2 dd 20170116
  7. http://www.racetimereurope.nl/racetimer-uitslagen/abdijcross-2 dd 20170116
  8. 2016, Limburger dd 18-1-2016, --ruud habets (overleg) 18 jan 2016 05:47 (UTC)
  9. http://www.racetimereurope.nl/racetimer-uitslagen/abdijcross-1 dd 16-1-2017
  10. 52,1Kerkrade dd 16.12.15, --ruud habets (overleg) 17 dec 2015 18:42 (UTC)
  11. http://www.racetimereurope.nl/toon-uitslag/?v=%252Fnl%252Frace%252Fshow%252F2353%253Flayout%253Dracetimer_eu dd 16-1-2017
  12. 2013, trompzuid dd 23-1-2013, --ruud habets (overleg) 16 feb 2013 10:32 (UTC)
  13. editie 49, trompzuid dd 9-1-2013, --ruud habets (overleg) 10 jan 2013 17:02 (UTC)
  14. Brooks run, trompzuid dd 31-10-2012, --ruud habets (overleg) 26 okt 2013 17:33 (UTC)
  15. 2005, de doorkijker (schoolblad), voorjaarseditie, ruud habets 16 sep 2009 14:33 (UTC)
  16. winnaars sinds 65, programma boek 2011, dd 16-1-2011, --ruud habets 16 jan 2011 10:10 (UTC)